Rozmowa z laureatem 24. edycji Nagrody Jana Baptysty Quadro, architektem Przemysławem Woźnym

Rozmowa z laureatem 24. edycji Nagrody Jana Baptysty Quadro, architektem Przemysławem Woźnym

„Myślę, że podstawowym zadaniem architekta jest uszanowanie kontekstu” – mówi Przemysław Woźny z Pracowni J.P. Woźny, autor projektu ekspozycji reliktów Palatium Mieszka I, laureat 24. edycji Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro.

Czym było palatium Mieszka I? Dlaczego przywrócenie pamięci o tym miejscu jest istotne dla Poznania?

Data publikacji: 8/12/2022

Ekspozycja reliktów palatium Mieszka I z Nagrodą Quadro

W stolicy Wielkopolski po raz 24. przyznano Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro. Trafiła ona do Pracowni Projektowej J. P. Woźny za projekt ekspozycji reliktów palatium Mieszka I na Ostrowie Tumskim. To szklana instalacja będąca odtworzeniem kształtu siedziby pierwszego władcy Polski. W tym roku jurorzy zdecydowali także o przyznaniu dwóch wyróżnień.

Laureatów kolejnej edycji Nagrody Quadro poznaliśmy we wtorek, 18…

Data publikacji: 20/10/2022

Nagroda Quadro 2022 – znamy nominowanych

W stolicy Wielkopolski powstaje coraz więcej oryginalnej i odważnej architektury. Świadczą o tym tegoroczne nominacje do Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro. Wśród wytypowanych przez jury koncepcji przeważa budownictwo mieszkaniowe wielo- i jednorodzinne. Do finału zakwalifikował się też biurowiec oraz instalacja przestrzenna. Zwycięzcę 24. odsłony konkursu poznamy już 18 października.

Nagroda Quadro jest przyznawana od 1999 roku autorom najlepszych projektów…

Data publikacji: 12/10/2022

Do kogo trafi nagroda im. Jana Baptysty Quadro? Ruszyły zgłoszenia

Do 2 września można zgłaszać projekty do 24. edycji Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro. Konkurs ma na celu wyróżnienie najlepiej zaprojektowanych i zrealizowanych obiektów architektonicznych na terenie stolicy Wielkopolski, które zostały oddane do użytku w roku poprzedzającym przyznanie nagrody.

Do konkursu zgłosić można wszystkie obiekty architektoniczne bez względu na skalę oraz rodzaj. Mogą być to np. domy jednorodzinne…

Data publikacji: 4/08/2022

Rozstrzygnięcie 23. edycji nagrody Quadro

Dziś podczas uroczystej gali prezydent Jacek Jaśkowiak wręczył statuetkę J. B. Quadro zwycięskiej pracowni Insomia za projekt kolejnego etapu osiedla „Nowy Strzeszyn”.

Zdaniem jurorów koncepcja pozwoliła na powstanie miejsca, w którym człowiek, zieleń i architektura sąsiadują ze sobą w zgodzie i harmonii. W tym roku zdecydowano także o przyznaniu dwóch wyróżnień. Otrzymali je…

Data publikacji: 28/07/2021

Ogłoszenie nominowanych - relacja

W dniu 7. października 2021 r. została ogłoszona lista 9 obiektów, które przeszły do kolejnego etapu konkursu. Nominowanych zaprezentowali Przewodniczący Jury Bartosz Guss, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania oraz Wojciech Krawczuk, prezes SARP. Obecni byli także członkowie Jury, przedstawiciele środowiska architektonicznego (w tym nominowanych pracowni) oraz Urzędu Miasta. Wydarzenie odbyło się w SARP by dragon, nowej klubokawiarni…

Data publikacji: 28/07/2021

Nominowany 2021

BIAŁY DOM | POZ_5

Projekt: PL.architekci

Nominowany 2021

Ekspozycja reliktów palatium Mieszka I
na Ostrowie Tumskim w Poznaniu

Projekt: Pracownia Projektowa J. P. Woźny

Nominowany 2021

Jeżycka 39, ul. Jeżycka 39

Projekt: Pracownia Habitat Architekci

Nominowany 2021

Nowy Rynek D IV, V etap,
ul. Wierzbięcice/ ks. Wujka

Projekt: Medusa Group

Nominowany 2021

Kamienica Przy Rynku Wildeckim 3 w Poznaniu

Projekt: Ultra Architects Sp. z o.o